Systémy měření nástrojů

Měření v obráběcích strojích

Řešení sondy pro obráběcí stroje od společnosti Hexagon Metrology měří díly na frézovacích strojích, obráběcích centrech, soustruzích, rotačních / frézovacích strojích, bruskách, speciálních strojích a robotech.

m&h Infračervené dotykové sondy

Infračervené dotykové sondy jsou spínací sondy. Při najetí na plochu obrobku se dotek vychýlí a infračerveným světlem se spínací signál přenese k přijímači v prostoru stroje. Bezporuchový přenos signálu mezi sondou a přijímačem je hlavním kritériem pro spolehlivé měření v obráběcím centru.

sondy 1

m&h Rádiové dotekové sondy

Dotykové spínací sondy s rádiovým přenosem. Při kontaktu s obrobkem se dotek vychýlí a spínací signál se pomocí radiových vln přenese do přijímače. Přijímač rádiové vlny převádí na elektrický signál odesílaný do řídicí jednotky.

sondy 2

m&h Systémy ustavování nástrojů

Pro zajištění konstantní výrobní kvality je nutné používat nezávadné nástroje. Jedním z předpokladů jsou přesná data nástroje. Dotykové sondy od m&h detekují délku a poloměr nástrojů přímo ve stroji. Data se automaticky přenesou do tabulky nástrojů v řídicí jednotce. Pravidelná kontrola zlomení a opotřebení nástroje zvyšuje spolehlivost výroby. Spolehlivým a časově úsporným řešením jsou dotykové sondy od m&h.

sondy 3

Stránky dodavatele