Novinky z oboru

Ve výsledku s nejvyšší životností, nejlepší kvalitou povrchu a maximální přesností z hlediska házivosti si hydraulické upínače jistí své místo ve frézovací technice.

A to plným právem, neboť rovnoměrný záběr ostří a vynikající vlastnosti z hlediska tlumení vibrací mohou těmto upínačům rovněž zvýšit kredit.

S tolika pozitivními atributy se hydraulické upínače výborně kvalifikují pro produktové portfolio společnosti POKOLM Frästechnik GmbH & Co. KG - známé svými prémiovými nástroji.

Ostatně z ekonomických aspektů je třeba vyzdvihnout, že hydraulické upínací systémy s nulovou délkou umožňují upínání tyčí a nástrojů bez přídavných zařízení a tudíž nejkratší časy na přípravu a současně snižují mikroskopické vylamování břitu.

Dále zde existuje, jak POKOLM slibuje, systémově podmíněná neměnná upínací síla i při vysokých otáčkách, čímž je zajištěna optimální procesní bezpečnost v celém spektru otáček. Přitom je zaručena přesnost opakování díky axiálnímu nastavování délky.

Údržba hydrauliky je jednoduchá a lze ji provádět svépomocí.

Upínače v provedení s nulovou délkou s připojením BT40 / BT50 a SK40 / SK50 završují od nynějška dodavatelský program východovestfálského specialisty na frézování. Díky použití redukčních objímek je zajištěn flexibilní rozsah upínání od 3 mm do 32 mm.

Vše z jedné ruky – hydraulické upínače vhodné pro minimální mazání (MMS) a rozsáhlý sortiment příslušenství POKOLM s optimálním vzájemným sladěním. Firma POKOLM současně shrnula kompletní program hydraulického upínání se všemi vhodnými produkty do přehledné brožury.
Hydraulické upínače jsou již nyní k dispozici, příslušnou brožuru si lze vyžádat nebo stáhnout zde.