aktuality

Vážení obchodní partneři,
v termínu 3. – 7. října 2016 proběhl již 58. strojírenský veletrh v Brně, který byl nejúspěšnější od roku 2008.
I my jsme se rádi zúčastnili a představili Vám naše portfolio nářadí a softwarových služeb.

Veletrh v číslech    

  msv16 2 msv16 3                                                                                                    

Letošního veletrhu se zúčastnilo 1 711 firem a podíl zahraničních vystavovatelů ze 35 zemí světa letos poprvé dosáhl 50%. Navštívit jej přišlo přes 80 000 návštěvníků, což bylo nejvíc za posledních 7 let.
Na našem stánku jsme velmi rádi přivítali zástupce 254 firem, což byl proti loňskému roku nárůst o 13 %. Noví zákazníci tvořili 18 % z celkového počtu návštěv a my jsme jim velmi rádi představili naše nástroje a služby. Věříme, že je to zaujalo v příštím roce nás navštíví již jako stávající zákazníci.

TOOLS

msv16 4V oblasti nářadí jste na našem stánku mohli shlédnout expozici našich dlouholetých partnerů firmy Fraisa, POKOLM, Gressel a Alfred Jäger.
POKOLM proráží na trhu s novou generací toroidních plátků *8042 s vyšší životností a plátků do nerezí a titanu *8099. U rychloposuvových fréz to je pak fréza Slotworx HP s rozšířeným portfoliem VBD do nerezí a AL materiálů.
Novinkou letošního podzimu jsou také multifunkční monolitní frézy - MFC firmy Fraisa, kdy každou frézu lze použít až v 96 operacích.
Do popředí se dostal také široký sortiment švýcarské kvality firmy Brütsch-Rüegger, která dodává vše od specializované měřící techniky až po tkaničky do bot. Zvláštní pozornost jsme věnovali především jejich linii FUTURO, ve které se kloubí vysoká kvalita a příznivá cena.

 

 SOFTWARE


msv16 5V softwarové části jsme Vám již tradičně představili novinky v obrábění pomocí systému WorkNC. Asi nejzajímavější z této problematiky byly provedené testy pomocí nové VERO technologie, a tou byla nová hrubovací strategie Waveform, která může přispět k výrazné úspoře času obrábění.
Další zajímavou novinkou na našem stánku byla ukázka nástrojových a obrobkových sond společnosti HEXAGON, divize m&h, které jsme nově zařadili do našeho sortimentu. Společně se společností HEXAGON pak spolupracujeme v oblasti měření obrobků přímo na CNC strojích. K tomuto účelu slouží námi dodávaný software 3D Form Inspect, jehož vývoj probíhá rovněž v divizi m&h společnosti HEXAGON v Německu.

Z dalších novinek bychom rádi vyzdvihli rozšířený interface mezi ERP WorkPLAN (systém pro řízení zakázkové výroby) a CAD analyzérem PartXplore. Oba tyto produkty jsou již stálicemi v naší nabídce.

 

 

České ekonomice a zejména průmyslové výrobě se daří a také vyhlídky zůstávají pozitivní. Na veletrhu byl znát optimismus výrobců, kteří investovali do inovací a byli spokojeni se zájmem odběratelů. Zvýšená návštěvnost i chuť nakupovat je odrazem růstu poptávky po nových průmyslových řešeních a technologiích ze strany průmyslu.
Veletrh není jen místem, kde můžeme prezentovat kvalitní výrobky a představit novinky, ale také Vám poděkovat za spolupráci za celý rok či dokonce roky, kdy jste nám věřili a byli našimi partnery v tomto progresivním odvětví s velkou konkurencí.
Velmi si vážíme Vašeho času, který jste s námi v Brně strávili a jsme i nadále připraveni Vás podpořit na Vaší další cestě k produktivnímu obrábění.

 

 DĚKUJEME
                                                                               Váš tým „SEMACO“